DF81DJ-50P-0.4SD(51)
Manufacturer:
Hirose Electric Co., Ltd.
Part Number:
DF81DJ-50P-0.4SD(51)
Category:
Free Hanging, Panel Mount
Description:
CONN PLUG 50POS SOLDER
Manufacturer :
Hirose Electric Co., Ltd.
Category :
Free Hanging, Panel Mount
Cable Termination :
Solder
Color :
Black
Connector Type :
Plug
Contact Finish :
Contact Finish Thickness :
2.00µin (0.051µm)
Contact Type :
Outer Shroud Contact
Fastening Type :
Features :
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Number of Positions :
50
Number of Rows :
1
Pitch :
0.016" (0.40mm)