AWH 10G-0222-IDC
Manufacturer:
ASSMANN WSW Components
Part Number:
AWH 10G-0222-IDC
Category:
Free Hanging, Panel Mount
Description:
CONN HEADER 10POS IDC GOLD
Manufacturer :
ASSMANN WSW Components
Category :
Free Hanging, Panel Mount
Cable Termination :
IDC
Color :
Gray
Connector Type :
Header
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
Contact Type :
Male Pin
Fastening Type :
Latch Lock/Eject Hooks, Short
Features :
Feed Through
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Number of Positions :
10
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)