TCSD-10-D-11.50-01-N
Part Number:
TCSD-10-D-11.50-01-N
Description:
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Connector Type :
Socket to Socket
Length :
0.958' (292.10mm, 11.50")
Number of Positions :
20
Pitch - Cable :
0.039" (1.00mm)
Pitch - Connector :
0.079" (2.00mm)