HIF6-68D-1.27R(20)
Part Number:
HIF6-68D-1.27R(20)
Description:
CONN RCPT 68POS IDC 28AWG GOLD
In Stock:
45
Connector Type :
Receptacle
Contact Type :
Female Socket
Fastening Type :
Features :
Feed Through, Strain Relief
Number of Positions :
68
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)
Wire Gauge :
28 AWG