TFSD-10-28C-H-03.01-S
Part Number:
TFSD-10-28C-H-03.01-S
Color :
Multiple, Individual
Connector Type :
Plug to Individual Wire Leads
Contact Finish Thickness :
30.0µin (0.76µm)
Features :
Length :
0.251' (76.45mm, 3.01")
Number of Positions :
20
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)