G125-MC10605L4-0300F
Manufacturer:
Harwin
Part Number:
G125-MC10605L4-0300F
Category:
Rectangular Cable Assemblies
Description:
1.25MM M/F 6POS 26AWG 300MM
Manufacturer :
Harwin
Category :
Rectangular Cable Assemblies
Cable Termination :
Crimp
Color :
White, Individual
Connector Type :
Socket to Plug
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
Features :
Latch Holder, Latch Lock, Polarizing Key
Length :
0.984' (300.00mm, 11.81")
Number of Positions :
6
Number of Rows :
2
Pitch - Cable :
Pitch - Connector :
0.049" (1.25mm)