FFSD-06-S-50.00-01-N-SR
Part Number:
FFSD-06-S-50.00-01-N-SR
Description:
.050" LOW PROFILE TIGER EYE IDC
Connector Type :
Socket to Cable
Features :
Polarizing Key, Strain Relief
Length :
4.17' (1.27m)
Number of Positions :
12
Pitch - Cable :
0.025" (0.64mm)
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)