SFSD-30-28-H-11.00-S
Part Number:
SFSD-30-28-H-11.00-S
Connector Type :
Socket to Individual Wire Leads
Contact Finish Thickness :
30.0µin (0.76µm)
Features :
Polarizing Key
Length :
0.917' (279.40mm, 11.00")
Number of Positions :
60
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)