SFSD-40-28-H-03.25-S
Part Number:
SFSD-40-28-H-03.25-S
Connector Type :
Socket to Individual Wire Leads
Contact Finish Thickness :
30.0µin (0.76µm)
Length :
0.271' (82.55mm, 3.25")
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)