TFSD-30-28-H-10.00-SL
Part Number:
TFSD-30-28-H-10.00-SL
Description:
.050" TIGER EYE DOUBLE ROW DISCR
Connector Type :
Plug to Individual Wire Leads
Contact Finish Thickness :
30.0µin (0.76µm)
Features :
Friction Lock
Length :
0.833' (254.00mm, 10.00")
Number of Positions :
60
Number of Rows :
2
Pitch - Cable :
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)