SFSD-20-30-H-06.10-D-NDS
Part Number:
SFSD-20-30-H-06.10-D-NDS
Connector Type :
Socket to Socket
Contact Finish Thickness :
30.0µin (0.76µm)
Features :
Polarizing Key
Length :
0.508' (154.94mm, 6.10")
Number of Positions :
40
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)