MTB1-18PL81
Part Number:
MTB1-18PL81
Description:
CONN HEADER VERT 18POS 1.27MM
Current Rating (Amps) :
3A
Insulation Height :
0.100" (2.54mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
18
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Overall Contact Length :
Pitch - Mating :
0.050" (1.27mm)