TFSD-25-28-G-05.91-TR-NDS
Part Number:
TFSD-25-28-G-05.91-TR-NDS
Description:
.050" TIGER EYE DOUBLE ROW DISCR
Connector Type :
Socket to Plug
Contact Finish Thickness :
10.0µin (0.25µm)
Features :
Latch Holder
Length :
0.492' (150.00mm, 5.91")
Number of Positions :
50
Number of Rows :
2
Pitch - Cable :
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)