SFSD-30-28-H-05.94-SL
Part Number:
SFSD-30-28-H-05.94-SL
Connector Type :
Socket to Individual Wire Leads
Contact Finish Thickness :
30.0µin (0.76µm)
Features :
Friction Lock, Polarizing Key
Length :
0.495' (150.88mm, 5.94")
Number of Positions :
60
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)