FFSD-20-D-29.50-01-N-D15
Part Number:
FFSD-20-D-29.50-01-N-D15
Description:
.050" LOW PROFILE TIGER EYE IDC
Connector Type :
Socket to Socket (3)
Features :
Polarizing Key
Length :
2.46' (749.30mm)
Number of Positions :
40
Pitch - Cable :
0.025" (0.64mm)
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)