158220-0120-3625/20-D-3
Manufacturer:
3M
Part Number:
158220-0120-3625/20-D-3
Category:
Rectangular Cable Assemblies
Description:
CABLE 20POS SOCKET TO SOCKET 3"
Manufacturer :
3M
Category :
Rectangular Cable Assemblies
Cable Termination :
IDC
Color :
Gray, Ribbon
Connector Type :
Socket to Socket
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
30.0µin (0.76µm)
Features :
Length :
0.250' (76.20mm, 3.00")
Number of Positions :
20
Number of Rows :
2
Pitch - Cable :
0.039" (1.00mm)
Pitch - Connector :
0.079" (2.00mm)