FFSD-11-D-07.88-01-N
Part Number:
FFSD-11-D-07.88-01-N
Connector Type :
Socket to Socket
Contact Finish Thickness :
10.0µin (0.25µm)
Features :
Polarizing Key
Length :
0.657' (200.15mm, 7.88")
Number of Positions :
22
Pitch - Cable :
0.025" (0.64mm)
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)