TCSD-22-D-05.60-01-L-N-SR
Part Number:
TCSD-22-D-05.60-01-L-N-SR
Description:
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Connector Type :
Socket to Socket
Features :
Polarizing Key, Strain Relief
Length :
0.467' (142.24mm, 5.60")
Number of Positions :
44
Pitch - Cable :
0.039" (1.00mm)
Pitch - Connector :
0.079" (2.00mm)