TCSD-22-D-03.75-01-N-R
Part Number:
TCSD-22-D-03.75-01-N-R
Description:
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Connector Type :
Socket to Socket, Reversed
Contact Finish Thickness :
30.0µin (0.76µm)
Features :
Polarizing Key
Length :
0.313' (95.25mm, 3.75")
Number of Positions :
44
Pitch - Cable :
0.039" (1.00mm)
Pitch - Connector :
0.079" (2.00mm)