TCSD-05-D-79.00-01-N-P05
Part Number:
TCSD-05-D-79.00-01-N-P05
Description:
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Connector Type :
Socket to Socket
Contact Finish Thickness :
30.0µin (0.76µm)
Length :
6.58' (2.01m)
Number of Positions :
10
Pitch - Cable :
0.039" (1.00mm)
Pitch - Connector :
0.079" (2.00mm)