TCSD-08-D-11.02-01-F
Part Number:
TCSD-08-D-11.02-01-F
Description:
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Connector Type :
Socket to Socket
Contact Finish Thickness :
Flash
Features :
Length :
0.919' (280.00mm, 11.02")
Number of Positions :
16
Pitch - Cable :
0.039" (1.00mm)
Pitch - Connector :
0.079" (2.00mm)