SFSD-04-28C-G-05.50-S
Part Number:
SFSD-04-28C-G-05.50-S
Color :
Multiple, Individual
Connector Type :
Socket to Individual Wire Leads
Contact Finish Thickness :
10.0µin (0.25µm)
Features :
Polarizing Key
Length :
0.458' (139.70mm, 5.50")
Number of Positions :
8
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)