SFSD-04-28C-G-09.84-S
Part Number:
SFSD-04-28C-G-09.84-S
Color :
Multiple, Individual
Connector Type :
Socket to Individual Wire Leads
Contact Finish Thickness :
10.0µin (0.25µm)
Features :
Polarizing Key
Length :
0.820' (250.00mm, 9.84")
Number of Positions :
8
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)