SFSD-05-28-G-10.75-S
Part Number:
SFSD-05-28-G-10.75-S
Connector Type :
Socket to Individual Wire Leads
Contact Finish Thickness :
10.0µin (0.25µm)
Features :
Polarizing Key
Length :
0.896' (273.05mm, 10.75")
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)