FFSD-08-D-02.36-01-N-RW
Part Number:
FFSD-08-D-02.36-01-N-RW
Description:
.050 X .050 C.L. FEMALE IDC ASSE
Connector Type :
Socket to Socket
Features :
Polarizing Key, Reverse Wiring
Length :
0.197' (59.94mm, 2.36")
Pitch - Cable :
0.025" (0.64mm)
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)