FFSD-10-D-09.20-01-S-N
Part Number:
FFSD-10-D-09.20-01-S-N
Connector Type :
Socket to Socket
Contact Finish Thickness :
30.0µin (0.76µm)
Features :
Polarizing Key
Length :
0.767' (233.68mm, 9.20")
Number of Positions :
20
Pitch - Cable :
0.025" (0.64mm)
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)