SFSD-06-30-H-11.80-D-NUS
Part Number:
SFSD-06-30-H-11.80-D-NUS
Connector Type :
Socket to Socket
Contact Finish Thickness :
30.0µin (0.76µm)
Features :
Polarizing Key
Length :
0.983' (299.72mm, 11.80")
Number of Positions :
12
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)