SFSD-15-28-G-04.72-S
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
SFSD-15-28-G-04.72-S
Category:
Rectangular Cable Assemblies
Description:
.050 SOCKET DISCRETE CABLE ASSEM
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Rectangular Cable Assemblies
Cable Termination :
Crimp
Color :
Black, Individual
Connector Type :
Socket to Individual Wire Leads
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
10.0µin (0.25µm)
Features :
Polarizing Key
Length :
0.393' (120.00mm, 4.72")
Number of Positions :
30
Number of Rows :
2
Pitch - Cable :
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)