SFSD-05-28-G-05.12-SL
Part Number:
SFSD-05-28-G-05.12-SL
Connector Type :
Socket to Individual Wire Leads
Contact Finish Thickness :
10.0µin (0.25µm)
Features :
Friction Lock, Polarizing Key
Length :
0.427' (130.00mm, 5.12")
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)