TCSD-20-D-100.00-01-F-N-D03-O
Part Number:
TCSD-20-D-100.00-01-F-N-D03-O
Description:
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Connector Type :
Socket to Socket
Contact Finish Thickness :
Flash
Features :
Polarizing Key
Length :
8.33' (2.54m)
Number of Positions :
40
Pitch - Cable :
0.039" (1.00mm)
Pitch - Connector :
0.079" (2.00mm)