TCSD-04-D-02.95-01-F
Part Number:
TCSD-04-D-02.95-01-F
Description:
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Connector Type :
Socket to Socket
Contact Finish Thickness :
Flash
Features :
Length :
0.246' (75.00mm, 2.95")
Number of Positions :
8
Pitch - Cable :
0.039" (1.00mm)
Pitch - Connector :
0.079" (2.00mm)