SFSD-07-28C-G-03.94-SS
Part Number:
SFSD-07-28C-G-03.94-SS
Color :
Multiple, Individual
Connector Type :
Socket to Individual Wire Leads
Contact Finish Thickness :
10.0µin (0.25µm)
Features :
Polarizing Key, Screw Lock
Length :
0.328' (100.00mm, 3.94")
Number of Positions :
14
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)