SFSD-07-28C-G-05.91-D-NDS
Part Number:
SFSD-07-28C-G-05.91-D-NDS
Color :
Multiple, Individual
Connector Type :
Socket to Socket
Contact Finish Thickness :
10.0µin (0.25µm)
Features :
Polarizing Key
Length :
0.492' (150.00mm, 5.91")
Number of Positions :
14
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)