SFSD-02-28-H-05.91-S
Part Number:
SFSD-02-28-H-05.91-S
Color :
Black, Individual
Connector Type :
Socket to Individual Wire Leads
Contact Finish Thickness :
30.0µin (0.76µm)
Features :
Polarizing Key
Length :
0.492' (150.00mm, 5.91")
Number of Positions :
4
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)