SFSD-03-28-G-05.91-SR
Part Number:
SFSD-03-28-G-05.91-SR
Color :
Black, Individual
Connector Type :
Socket to Individual Wire Leads
Contact Finish Thickness :
10.0µin (0.25µm)
Features :
Latch Lock, Polarizing Key
Length :
0.492' (150.00mm, 5.91")
Number of Positions :
6
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)