TCSD-08-D-03.55-01-N-R
Part Number:
TCSD-08-D-03.55-01-N-R
Description:
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Length :
0.295' (90.00mm, 3.55")
Number of Positions :
16
Pitch - Cable :
0.039" (1.00mm)
Pitch - Connector :
0.079" (2.00mm)