3110-20-003-13-00-TR
Part Number:
3110-20-003-13-00-TR
Description:
HEADER, 0.079" (2.00MM), 20 POS.
In Stock:
172
Current Rating (Amps) :
1A
Fastening Type :
Latch Lock/Eject Hooks, Long
Number of Positions :
20
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Overall Contact Length :
Pitch - Mating :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing - Mating :
0.079" (2.00mm)