SFSD-35-30-G-11.80-DR-NUS
Part Number:
SFSD-35-30-G-11.80-DR-NUS
Connector Type :
Socket to Socket
Contact Finish Thickness :
10.0µin (0.25µm)
Features :
Latch Lock, Polarizing Key
Length :
0.983' (299.72mm, 11.80")
Number of Positions :
70
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)