SFSD-40-28-G-03.50-S
Part Number:
SFSD-40-28-G-03.50-S
Connector Type :
Socket to Individual Wire Leads
Contact Finish Thickness :
10.0µin (0.25µm)
Length :
0.292' (88.90mm, 3.50")
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)