SFSD-05-30-H-03.90-S
Part Number:
SFSD-05-30-H-03.90-S
Connector Type :
Socket to Individual Wire Leads
Contact Finish Thickness :
30.0µin (0.76µm)
Features :
Polarizing Key
Length :
0.325' (99.06mm, 3.90")
Number of Positions :
10
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)