TCSD-10-D-08.63-01-N-D02
Part Number:
TCSD-10-D-08.63-01-N-D02
Description:
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Connector Type :
Socket to Socket
Contact Finish Thickness :
30.0µin (0.76µm)
Features :
Polarizing Key
Length :
0.719' (219.20mm, 8.63")
Pitch - Cable :
0.039" (1.00mm)
Pitch - Connector :
0.079" (2.00mm)