SFSD-35-28-H-03.54-S
Part Number:
SFSD-35-28-H-03.54-S
Connector Type :
Socket to Individual Wire Leads
Contact Finish Thickness :
30.0µin (0.76µm)
Features :
Polarizing Key
Length :
0.295' (89.92mm, 3.54")
Number of Positions :
70
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)