TCSD-10-D-03.78-01-P13
Part Number:
TCSD-10-D-03.78-01-P13
Description:
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Connector Type :
Socket to Socket
Contact Finish Thickness :
30.0µin (0.76µm)
Features :
Length :
0.315' (96.00mm, 3.78")
Pitch - Cable :
0.039" (1.00mm)
Pitch - Connector :
0.079" (2.00mm)