SFSD-07-28-G-06.69-S
Part Number:
SFSD-07-28-G-06.69-S
Connector Type :
Socket to Individual Wire Leads
Contact Finish Thickness :
10.0µin (0.25µm)
Features :
Polarizing Key
Length :
0.557' (169.93mm, 6.69")
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)