SFSD-30-28-H-07.87-S
Part Number:
SFSD-30-28-H-07.87-S
Connector Type :
Socket to Individual Wire Leads
Contact Finish Thickness :
30.0µin (0.76µm)
Features :
Polarizing Key
Length :
0.656' (200.00mm, 7.87")
Number of Positions :
60
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)