SFSD-05-30-G-04.60-DS-NDS
Part Number:
SFSD-05-30-G-04.60-DS-NDS
Connector Type :
Socket to Socket
Contact Finish Thickness :
10.0µin (0.25µm)
Features :
Flange, Polarizing Key
Length :
0.383' (116.84mm, 4.60")
Number of Positions :
10
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)