SFSD-05-28-H-06.66-D-NUS
Part Number:
SFSD-05-28-H-06.66-D-NUS
Connector Type :
Socket to Socket
Contact Finish Thickness :
30.0µin (0.76µm)
Features :
Polarizing Key
Length :
0.555' (169.16mm, 6.66")
Number of Positions :
10
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)