SFSD-05-28-H-11.81-DR-NDX
Part Number:
SFSD-05-28-H-11.81-DR-NDX
Connector Type :
Socket to Socket
Contact Finish Thickness :
30.0µin (0.76µm)
Features :
Latch Lock, Polarizing Key
Length :
0.984' (300.00mm, 11.81")
Number of Positions :
10
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)