IDSS-16-S-05.50-ST8-RW
Part Number:
IDSS-16-S-05.50-ST8-RW
Connector Type :
Socket to Cable
Features :
Reverse Wiring
Length :
0.458' (139.70mm, 5.50")
Number of Positions :
16
Pitch - Cable :
0.100" (2.54mm)
Pitch - Connector :
0.100" (2.54mm)