IDSS-14-S-09.50-RW
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
IDSS-14-S-09.50-RW
Category:
Rectangular Cable Assemblies
Description:
INSULATION DISPLACEMENT SOCKET C
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Rectangular Cable Assemblies
Cable Termination :
IDC
Color :
Multiple, Ribbon
Connector Type :
Socket to Cable
Contact Finish :
Tin
Contact Finish Thickness :
Features :
Reverse Wiring
Length :
0.792' (241.30mm, 9.50")
Number of Positions :
14
Number of Rows :
1
Pitch - Cable :
0.100" (2.54mm)
Pitch - Connector :
0.100" (2.54mm)